Przeskocz do treści

Budowa domu dzieli się na etapy. Tak też wyglądają zwykle kosztorysy. Trzeba mieć wiedzę o tym, jaka robota jest wykonywana w każdym etapie i jak wygląda dom w stanie surowym otwartym, zamkniętym i pod klucz, aby dobrze rozumieć podawane informacje. Więcej o etapach budowy domu przeczytasz na internetowym poradniku on line.

Budowę domu najlepiej zakończyć ogrodzeniem posesji i zamontowaniem bramy wjazdowej. Wśród nich są automatyczne bramy otwierane na pilota – przesuwne, bądź otwierane do wewnątrz posesji. Jakie mają zalety a jakie wady i czy ulegają często awariom? Jaki jest koszt takiej bramy wjazdowej? Przeczytasz o tym na internetowym poradniku budowlanym.

Jeśli Twoja działka jest tak spora, że od furtki do drzwi wejściowych idzie się jak przez park, to koniecznie załóż domofon. Z domofonem można sobie pozwolić na zamykaną kluczem posesję, żeby bez Twojego pozwolenia nikt się nie dostał do środka. Opisy domofonów różnych marek znajdziesz na naszym budowlanym poradniku internetowym.

Dla urozmaicenia wnętrza, aby pokoje w Twoim domu różniły się wobec siebie, można wykorzystać dekoracyjne tapety w gotowych kolorach lub też takie, które można pomalować. Można w ten sposób wyróżnić również jedną ze ścian w pokoju. O tym, jakie tapety można znaleźć w sklepach piszemy na poradniku budowlanym on line.

Oświetlenie w mieszkaniu pełni dwie funkcje: dostarcza światło aby mieszkańcy mogli sprawnie funkcjonować oraz urozmaica, ociepla wnętrze. Jest to rola dekoracyjna, o której coraz częściej się pamięta aranżując wnętrze mieszkania. Czym więcej światła, tym bardziej cierpi nasz portfel, kiedy płacimy rachunki za prąd. Jakie oświetlenie wybrać, aby zaoszczędzić? Czytaj na poradniku budowlanym.